Думка

Президент Міжнародної ліги поліграфологів розніс вщент допит на детекторі брехні нардепів Арахамії і Дубинського

Президент Міжнародної ліги поліграфологів Андрій Волик в ток-шоу “Ехо України” розкритикував допит на детекторі брехні народних депутатів від партії “Слуга народу” Давида Арахамії і Олександра Дубінського. 

“Це псевдополіграфологія. Це не поліграфологія. Це не те, що треба. Зверніть увагу, по яку руку сидить суб’єкт тестування від поліграфолога. Це недопустимо. Зверніть увагу на колір та інтер’єр кімнати, на кількість проводів і де вони знаходяться… Поліграфолог повинен завжди знаходитись по ліву сторону від суб’єкта тестування… І то, треба знати, скільки градусів і скільки сантиметрів я повинен мати своє плече по відношенню до вашого плеча і до вашого ліктя. Це дуже серйозна процедура, дуже серйозна і відповідальна справа. Це психологія. Бо той, хто справа знаходиться, зазвичай думає, що він знайшов спільну мову з тим, хто його обстежує”, – сказав Волик.

Він зауважив, що навіть було відсутнє професійне поліграфологічне крісло в кімнаті проведення перевірки.

“Відсутність професійного поліграфологічного крісла призводить до відсотків 38-40 неточності у показниках того, що відбувається. А в окремих випадках у всіх 100% може бути необ’єктивним і недостовірним результат. Зверніть увагу. В область геніталій заборонено опускати будь-які датчики, трубки або додаткові так звані рецептори. Окремих особистостей це може принижувати, що втручаються в їхній приватний простір. Тут немає жартів. Це приниження людини. І якби це відбувалося, умовно кажучи, у США чи інших цивілізованих країнах світу, то зразу би сказали, що це не поліграфологія, а це псевдополіграфологія”, – додав Волик.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на marik.co.ua, а також на сам матеріал!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав.

Показати більше
Back to top button