Блоги

Медицина по-українські: В одному кабінеті державної лікарні один лікар за УЗД може взяти 100 грн, а другий 200. За одне і те ж

Пишу пост в темряві лікарняної палати. Здається, 4 ранку. Мені довелося побачити це на власні очі, і враження неоднозначні.

Ну, по-перше, що приймає лікар на початковому етапі хапається за тебе, як за клієнта. Мені це нагадало митницю – там теж у кожного митника є свої, з яких він заробляє, клієнти. І ось тут, умовний Василь Іванович, пише тобі папірці на узі, на рентген, на здачу аналізів – до конкретних людей. Наприклад, один лікар УЗД: “ви від кого? А, від Василя Івановича?”

Думаю, кругова порука. В одному кабінеті державної лікарні один лікар за узі може взяти 100 грн, а другий 200. За одне і те ж. Василь Іванович обов’язково тебе чекає, отримує свою “подяку” і передає тебе далі.

Ти платиш до фондів, за постільну, заплатиш лікаря. Мені розповіли, що, наприклад, в травматології санітарки не прибирали за хворим судно без 50 грн в день.

Комп’ютерна томографія одного органу варто 2250 грн. Дроблення каменю в нирці – від 16 000 грн, плюс додаткове лікування і подготовка.У мене інший випадок, свою ціну ще не знаю.

Але що передбачуване – все це зробили ми. Починаючи від 1991 року. Я дуже люблю слово Я, як індивідуалістка. Але в даному випадку я – це частина МИ.

Лікарі в ординаторській жартують про Путіна (знаєте, цей сарказм “а то Путін нападе”?) Він давно і напав, але вони жартують в іншому контексті, в цинічно-меркантильному, я б сказала. Вони так ставляться до війни, вважаючи, що нападом Путіна всього лише прикривався хтось з прізвищем “барига”. Я не розбиралася досконально в подальших етапах реформи Супрун, але здається, це саме те, що вони, лікарі, система, не хотіли втратити. Тому і були проти.

А хворі в палаті кажуть з розумним виглядом: в ЦІЙ країні хворіти не вигідно. Треба їхати … (перераховують європейські країни). По фразі “ця країна” я завжди миттєво визначаю зе- виборців. Що і підтвердилося. Ці люди як раз “ми” ніколи не скажуть, кожен з них вважає себе непричетним до того, що ми маємо ось таку медичну систему. І кожен вважає себе гідним медицини, створеної, наприклад, в Ізраїлі громадянами Ізраїлю. У Німеччині – німцями.

Пост зім’ятий, пишу в смартфоні, але якщо я не буду писати хоч щось – я тут, напевно, зійду з розуму від переживань). З вам легше).

Ах да. Швидка вас сюди не привезе (саме зараз, в цей період). Добирайтеся самі, з болями і температурою. Мені швидка відмовляла двічі.

 

за матеріалами Елены Кудренко

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Показати більше
Back to top button