Цікаві факти

Журналісти зі своїх джерел отримали документ про розподіл китайського вантажу. І були дуже здивовані

Журналісти зі своїх джерел отримали документ про розподіл китайського вантажу, який 23 березня прибув в Україну. З нього випливає, що Державному управлінню справами (ДУС), яке забезпечує діяльність найвищих органів влади, та Верховній Раді виділили п’ять тисяч експрес-тестів на виявлення коронавірусу. Ця цифра дорівнює кількості таких медичних виробів, які в середньому припали на кожну область. Проте в самих державних відомствах цю інформацію не підтвердили.

З власних джерел “Слідство.Інфо” отримало матеріали, у яких вказано, як саме був поділений китайський вантаж. Ці дані збігаються, зокрема, з інформацією, озвученою, у локальних медіа.

Так, судячи з документу, в Україну прибуло понад 144 тисячі експрес-тестів, більшість з яких поділили між областями в середньому по 5,8 тисяч на один регіон.

Натомість п’ять тисяч тестів мали отримати ДУС та Верховна Рада. У наявних у нас матеріалах ідеться, що експрес-тести повинні були надійти на склад державного підприємства “Укрвакцина” в місті Обухів, яке опікується зберіганням і транспортуванням лікарських засобів.

Директор цього підприємства Станіслав Трут у розмові із журналістом “Слідства.Інфо” спершу пообіцяв дізнатися, чи отримувало Державне управління справами тести. Проте, перетелефонувавши незабаром, зауважив: “Говоримо вам офіційно, що експрес-тестів “Укрвакцина” ніколи не отримувала. І, звісно, ми їм (Державному управлінню справами — РЕД.) ніколи не передавали”. На запитання-уточнення журналіста він відмовився відповідати і обірвав телефонну розмову.

Ми також розіслали запити Державному управлінню справами та Апарату Верховної Ради з проханням надати інформацію щодо отримання цих експрес-тестів, а також запитали, яким чином їх використовують. Обидва відомства не підтвердили надходження тестів з китайського вантажу.

Як раніше повідомляло “Слідство.Інфо”, ввечері 23 березня у Києві приземлився військовий літак, на борту якого були тести на коронавірус, респіратори, захисні комбінезони та інше. Офіс президента заявив про надходження 250 тисяч одиниць медичних виробів, більшість з яких були експрес-тестами.

Ми з’ясували, що в китайському вантажі прибула лише 521 ПЛР тест-система, що розподілили по всій Україні. Ці тести є багаторазовими і вважаються більш надійними. Тож, у середньому, кожна область теоретично отримала можливість перевірити на наявність вірусу 1600-1700 людей. Утім, з огляду на наявні потужності державних лабораторій, у деяких областях кількість протестованих осіб реально могла бути в десятки разів меншою. А в окремих регіонах ПРЛ-тести взагалі не використовували через відсутність необхідного обладнання.

за матеріалами Слідства Інфо

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Вміст захищено !!
Close