Суспільство

Місто Почаїв закривають через коронавірус. Всі жителі контактували з хворими священниками Почаївської Лаври (ПЦУ МП )

Від завтра Почаїв закривають і оголошують карантинною зоною. Районна комісія вирішила, якщо Почаївська Лавра відмовляється зачинятися і проводити Богослужіння без вірян, тоді не залишається нічого іншого як заблокувати усе місто, йдеться в ТСН.19.30

Тобто від завтра з 10 ранку на в’їздах у місто стоятимуть поліцейські блок-пости і не випускатимуть людей з Почаєва без нагальної потреби, а у місто впускатимуть лише машини з продуктами та медикаментами. До таких карантинних заходів районна влада вдалася через те, що керівництво Почаївської Лаври не пішло на співпрацю з епідеміологами, коли минулого тижня у Лаврі виявили хворих на коронавірус —  диякона лаври ,її хористів і ще чотирьох священиків Московського патріархату, які служать в інших церквах, але перебували у Лаврі. Медикам досі не надали списки контактних, які мешкають у Лаврі, а дезінфекцію дозволили провести лише на подвір’ї — усередину храмів ДСНСників не пустили. 

Населення міста Почаєва на сьогоднішній день визнано повністю контактним, тобто настільки велика кількість контактних осіб, що ми вже просто не можемо порахувати і відслідкувати. Як ви знаєте, вчора підтвердили коронавірус у священика Приходської церкви і, за нашими даними, з цією церквою контактувало практично чи не все місто Почаїв», – заявляє голова Кременецької райради Володимир Стефанський. 

У місті уже три десятки хворих на коронавірус, і лише за останню добу додалося тринадцятеро. Епідеміологи вважають — це наслідки Вербної неділі, коли на  Богослужіння усередині Лаври зібралося більше сотні людей. Утім, ще гірша ситуація, кажуть, була учора – у лавру прийшло святити кошики загалом кілька сотень вірян. На відео видно, як батюшки без масок окроплюють паски, люди стоять щільно, не дотримуючись дистанції і більшість  теж без масок. 

«Потік був постійний, на всі перепони поліції, на всі переконання поліції, все-таки вирішили згуртуватися і духовенство їм, на жаль, в цьому допомогло. На вулиці ми бачили більше двохсот чоловік. Вони були неодночасно – одні приходиди, другі відходили, але загалом було 300-350 до 400-до чоловік», – каже керівник Нацполіції Тернопільської області Олександр Богомол.

Поліцейські розпочали кримінальне провадження стосовно порушення правил карантину у Почаївській Лаврі. Зараз опитують свідків і не виключають, що організаторам масових зібрань може загрожувати не лише штраф, а й кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що у Тернополі померла 43-річна жителька Почаєва. Жінку перевезли в область, бо вона потребувала штучної вентиляції легенів, а в районній лікарні такий апарат лише один, а недужих більшає щодня. Лише за цю добу у Почаєві підтвердили коронавірус у 13 людей.

за матеріалами ТСН

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Показати більше
Back to top button