Марік

Хто не знає історії у того нема майбутнього. Звідки взялося слово “Україна”

Дуже цікаве питання спливає періодично в коментарях до моїх постів – особливо до тих, в яких я розповідаю про Україну. На думку деяких читачів, правильно писати саме «на Україні» (а не «в Україні»). Як доказ цієї теорії вони наводять той факт, що нібито назва «Україна» з’явилася тоді, коли ці землі були в складі Російської Імперії – про них говорили «на Окраине», і тому і зараз теж правильно говорити «на Україні».

Однак це не зовсім так – слово «Україна» набагато старше, ніж Російська Імперія, судячи з усього – з’явилося ще в Середньовіччі, і як мінімум є на картах XVII століття. У сьогоднішньому пості – шматочок літописі, стара карта України, а також питання. Заходьте під кат, там цікаво, ну і в друзі додаватися не забувайте.

Українські джерела пишуть про те, що слово «Україна» (в формі «Оукраїна») вживалося ще в 1187 році в Київському літописі, в оповіданні про смерть Переяславського князя Володимира Глібовича. Згідно з літописом, князь захворів і помер в неповних тридцять років під час походу половців, і як записано в літописі, за ним «плакашасѧ» не тільки «вси Переӕславци», а й «ѡ ньому ж Оукраїна много постона». Загалом, вся Україна про нього плакала – так можна перевести на сучасну російську мову:

Ну ладно – про Середньовіччя можна сказати, що це було давно, та й назва там пишеться як «Оукраїна», а не як «Україна», та й карти немає, може щось інше мали на увазі. Але вже в середині XVII століття з’являється карта Боплана (1648 р), на якій Україна (в межах, близьких до сучасних) позначена саме як «Україна», і є наприклад ще ось така карта Гоманом, складена в 1712 році, де чітко написано «Україна»:

Нагадаю, що Російська Імперія як держава була утворена 22 жовтня 1721 року, так що посилатися на те, що назва «Україна / Окраїна» з’явилося за часів Російської Імперії або навіть за часів СРСР – невірно. Як бачимо, воно було набагато раніше.Такі справи.

за матеріалами сайту inforesist

Радимо подивитись відео :

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.