Марік

Так по-українські! Відходи з лікарень,де перебувають хворі на коронавірус, фірма вивозила на полігони та сміттєзвалища

У Києві СБУ викрила протиправну діяльність компанії, яка порушила санітарні норми утилізації небезпечних відходів з інфекційних лікарень Київщини, що могло спричинити поширення COVID-19.

За попередніми даними слідства, компанія, що спеціалізується на утилізації небезпечних використаних матеріалів по всій Україні, зокрема медичних та біологічних, після запровадження карантинних заходів уклала з опорними лікарнями Києва для прийому хворих на COVID-19 додаткові договори на утилізацію заражених медичних відходів.

Співробітники Служби встановили, що шприци, медичні маски, халати та інші небезпечні відходи з лікарень, де перебувають хворі на коронавірус, працівники фірми вивозили на сміттєзвалища та полігони для твердих побутових відходів замість фактичної утилізації їх на ліцензійних виробничих потужностях.

Оперативники спецслужби задокументували кілька фактів незаконного вивезення використаних матеріалів на сміттєзвалища. Зокрема, вивезення понад чотирьох тонн небезпечних медичних відходів з інфекційних лікарень на один з полігонів у Київській області.

Правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, у ході яких вилучено документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність, засоби зв’язку та комп’ютерну техніку. Слідчі дії тривають, повідомляє СБУ.

Після проведення необхідних експертиз планується оголошення підозр фігурантам провадження за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також готується звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України для скасування цій компанії ліцензії на право здійснення діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Операція проводилась під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури №6.

за матеріалами Українського репортеру

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.