Марік

В Україні тишком-нишком підняли тарифи на електроенергію.

Тарифи на електроенергію 2020 в Україні на цих вихідних рвонули майже на вполовину: ціна на електроенергію для промисловості підскочила на 46% – до 1297 грн. за МВт-година.

“Промисловість отримала черговий “подарунок” від уряду і НКРЭКУ – ціна електроенергії в ці вихідні зросла на 46% у порівнянні з минулими вихідними. На це вплинули два основні фактори – зупинка атомних блоків та трикратне підвищення максимальної ціни, за якою “зелена” електроенергія продається на енергоринку”, – повідомив заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у Фейсбуку.

Кисилевський прогнозує, що “там, де виробників не добив коронавірус, доб’є уряд і регулятор. Промислові підприємства будуть скорочувати обсяги виробництва і людей”.

Нагадаємо, наприкінці квітня повідомлялося, що Енергоатом зупинить частину своєї потужності через зелену і теплову генерацію. Обмеження стосуються 10 енергоблоків.

Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України, експерт з питань енергетики Валентин Землянський у коментарі для Главреда пояснив, що у зв’язку з тим, що у нас збільшилися обсяги потужностей зеленої енергетики, які мають преференції на ринку, атомна генерація змушена частково скорочувати свої потужності.

“Природно, що такий перекіс призведе до зростання вартості електроенергії, так як зелена генерація найдорожча. І перед промисловістю, в першу чергу, стане питання про те, у скільки це обійдеться…

Але саму ситуацію необхідно коригувати, тому що за тарифами для промисловості поповзуть вгору і тарифи для населення.

І нас, схоже, починають до цього готувати, і тому вводять обмеження на споживання електроенергії, де, як і свого часу, з газом, починають шукати багатих”, – зазначив він.

за матеріалами сайту УКРАЇНСЬКИЙ РЕПОРТЕР

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.