Марік

Печерський районний суд Києва зобов’язав Петра Порошенка принести вибачення перед Анатолієм Шарієм

Печерський районний суд Києва зобов’язав п’ятого президента Петра Порошенка принести вибачення перед блогером Анатолієм Шарієм за розголошення про нього неправдивих відомостей 10 січня 2019 року під час поїздки до Рівного. Рішення суду від 13 травня є у розпорядженні редакції «Шарій.net».

Порошенко зобов’язали розмістити за власні гроші оголошення про спростування недостовірної інформації в найближчому номері газети «Урядовий кур’єр». Він повинен заявити, що поширював неправдиві відомості про Шарія під час робочої поїздки в Рівненську область.

Будучи президентом, 10 січня 2019 року Порошенко заявив, що медіаексперт не є українським журналістом і працює на Росію. У цьому ж місяці Шарій звернувся до нього і Адміністрації президента з позовом, вимагаючи визнати інформацію недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію.

«Позовні вимоги мотивовані тим, що 10 січня 2019 року відповідачем президентом України Порошенком під час робочої поїздки в Рівненську область, а саме в Рівне, після  молебню в Свято-Покровському кафедральному соборі перед значною кількістю осіб поширені неправдиві відомості про позивача Шарія, які паплюжать честь, гідність і ділову репутацію позивача, а саме про те, що він не є українським журналістом і працює на Росію », – зазначено в документі.

У той же час Шарій заявив, що є українським журналістом і не працює на Російську Федерацію. На думку позивача, зазначена інформація носить стверджувальний характер, виражений у формі фактичних тверджень і є негативною, оскільки створює негативну соціальну оцінку позивача.

За рішенням суду від 31 січня 2019 року було відкрито провадження у справі. До справи прикріплено відеозапис, на якому під час поїздки Порошенка запитали: «Чому в Україні переслідуються українські журналісти, в тому числі відеоблогер Анатолій Шарій?». У відповідь Порошенко сказав: «Аж ніяк. Тому що Анатолій Шарій – не українське журналіст ».

Його попросили пояснити цю позицію, і політик заявив: «Тому що, тому що він працює на Росію, і вам не раджу це питати».

Суд прийшов до висновку, що інформація містить фактичні дані, а не оціночні судження. При цьому її можна перевірити на відповідність дійсності, оскільки вона носить стверджувальний характер.

У рішенні суду перераховано, в яких виданнях Шарій працював журналістом раніше і працює зараз. Також зазначено, що його Youtube-канал, за даними Socialbakers, є найпопулярнішим в Україні, і на момент звернення до суду з позовом у нього було понад 2,4 млрд переглядів і більше 1,8 млн підписників.

Також суд встановив, що Шарій має українське громадянство і є членом НСЖУ. При цьому слова Порошенко визнали недостовірними. Але так як політик уже склав повноваження президента, то його зобов’язали розмістити спростування в «Урядовому кур’єрі». Також суд зобов’язав Порошенко заплатити на користь Шарія судовий збір у розмірі 1 536 грн 80 коп.

Рекомендуємо до перегляду: Черкаси – це не про саботаж карантину. Мер Черкас відреагував на “привіт” Володимира Зеленського.

Підтримайте Акцію по підтримці українських селян та фермерів ! Купуйте та продавайте домашню їжу без посередників ! Щоб дізнатися більше клікніть на цей банер.

 

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.