Блоги

Рафат Чyбарoв – схиляємo гoлoви в пам’ять прo yкраїнцiв, дeпoртoваних з свoїх зeмeль 9 вeрeсня 1944 р. yряд yРСР i Пoльський кoмiтeт нацioнальнoгo визвoлeння пiдписали y Люблiнi yгoдy

Схиляємо голови в пам’ять про українців, депортованих з своїх земель

9 вересня 1944 р. уряд УРСР і Польський комітет національного визволення підписали у Любліні Угоду про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян з території УРСР.

Відповідно до угоди українці Закерзоння (Лемківщина, Посяння, Підляшшя і Холмщина) мали добровільно переїхати до УРСР.

Однак переселення українського населення відбувалася із застосуванням військових підрозділів та нічим не відрізнялося від насильницьких депортацій.

З прикордонних українських областей до Польщі виїхало понад 800 тис. осіб, а з території Польщі до України – близько 500 тис. осіб.

Завершальним етапом переселення українців стала операція “Вісла” (28 квітня – 28 серпня 1947) – етнічна зачистка решток українського населення на Закерзонні (бл. 150 тис. осіб), проведена польським комуністичним режимом при підтримці СРСР та Чехословаччини.

Під час цієї акції українців з цих земель примусово виселили у західні та північні землі Польщі, які до 1945 р. перебували у складі Німеччини.

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою “Думка автора” .
Пряма мова – Рафат Чубаров

Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу ? Різні точки зору це нормально. Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає.

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.

Все добре залежить від кожного ! Творимо добро прямо зараз разом з Вами ! Дякуємо за увагу !

Показати більше
Back to top button