Політика

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба: Україна офіційно не називатиме Лукашенка «президентом» Білорусі. І ось чому…

Україна не буде офіційно називати Олександра Лукашенка «президентом» Білорусі, зазначаючи відтепер лише його ім’я та прізвище без посади.

Про це на онлайн-брифінгу сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

Журналісти запитали його, як Україна тепер офіційно називатиме Олександра Лукашенка після його «самоінавгурації». На що Кулеба відповів, що, мовляв, «називатимемо тільки за ім’ям та прізвищем — Олександр Лукашенко». 

А що взагалі відбувається?

Протести, які розпочалися ще 9 серпня, тривають досі. 23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.

27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі люди вийшли на так звану «народну інавгурацію Тіхановської». На акції затримали щонайменше 340 людей.

Санкції проти Лукашенка

ЄС поки санкції проти Лукашенка та його оточення не погодив. Водночас Велика Британія спільно з Канадою вже це зробила. Вони стосуються Олександра Лукашенка та ще сімох високопосадовців країни, зокрема сина Лукашенка Віктора.

Нові обмеження передбачають заборону на в’їзд і замороження усіх активів білоруських високопосадовців.

До цього Литва, Латвія та Естонія оголосили про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.

Рекомендуємо до перегляду: До мурашок по шкірі

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою “Думка автора”.

Пряма мова Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу? Різні точки зору це нормально. Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає.

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.

Все добре залежить від кожного ! Творимо добро прямо зараз разом з Вами ! Дякуємо за увагу !

Показати більше
Back to top button