Політика

Гучна заява української діаспори у США до Зеленського про визнання «Пласту»

Український конгресовий комітет Америки (УККА), що представляє понад 20 активних крайових і центральних організацій американців українського походження, закликає президента України Володимира Зеленського невідкладно підтримати і затвердити ухвалений Верховною Радою закон про державне визнання і підтримку «Пласту».

«У листі підтримки УККА спирався на інавгураційну промову пана президента, де він відзначив що сьогодні у світі «нараховується 65 мільйонів тих, кого народила українська земля». А закон про державне визнання «Пласту» підтримуватиме не тільки організації пластового руху в діаспорі, але й українську ідентичність української молоді незалежно від того, де вона проживає», – повідомили Радіо Свобода в організації.

30 травня Верховна Рада України ухвалила проект закону про державне визнання і підтримку «Пласту» – Національної скаутської організації України.

«Пласт», як український аналог скаутського руху, з’явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові вихованці одного з засновників «Пласту», Олександра Тисовського, вперше склали присягу. Цю дату традиційно вважають днем народження українського «Пласту». Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Як йдеться в повідомленні на сайті організації, «метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту та на засадах християнської моралі».

У перші роки після здобуття Україною незалежності й відміни обов’язкового заідеологізованого виховного ланцюжка – «жовтеня-піонер-комсомолець», виникла потреба в альтернативних формах колективної взаємодії, виховання та фізичного загартування. І тоді в Україні почав відроджуватися пластовий рух, який виник ще на початку 20-го століття, але потім був повністю витіснений із теренів СРСР радянською владою.

У «Пласті» виховувалася переважна більшість українців світової діаспори, а в Україні тепер нараховується 137 осередків цієї організації. Під час протистояння України гібридній агресії проти її суверенітету та територіальної цінності загинуло 5 вихованців «Пласту».

джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на marik.co.ua, а також на сам матеріал!

Українці переможуть !

Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close