Блоги

“Свобода слова – це не говорити все, що хочеш.” Юрист-криміналіст Ганна Маляр пояснила, яку відповідальність можна понести за пoгрoзи Президенту

Юрист-криміналіст Ганна Маляр пояснила, яку відповідальність можна понести за погрози Президенту.

“Були пoгрoзи президенту чи ні? Не поспішайте з висновками, але майте на увазі. Погрoза Президенту вбuвство є кримінально караною. Але, для того, щоб точно відповісти, чи була погроза вбuвством у відеоролику двох жінок, одна з яких народний депутат, потрібно проводити лінгвістичну експертизу. Чому? Якщо ви прослухаєте уважно весь ролик, а не вирвані з контексту уривки, тоді помітите, що в словах жінки не депутата є констатація того, що люди, на її думку, хочуть зробити з президентом.

Чи є в такому формулюванні погроза – повинні визначати експерти-лінгвісти. Що ж до слів жінки-депутата, то в них більш очевидний натяк на можливу погрозу, але то не пряма погроза, а все ж таки натяк. Пряма і очевидна пoгроза це – “я тебе вб””ю”. А якщо це – “будь обережним, там може зірватись граната” – тоді ще треба доводити, що це саме погроза вбuвством. Ну і щодо депутата, давайте не забувати, що недоторканність на сьогодні з них не знята. Тому, для притягнення до кримінальної відповідальності потрібна згода ВР. І це правило поширюватиметься на всі злочини, вчинені депутатами цього скликання до дня з якого буде знята недоторканність. Тепер трохи про те,що ж говорить Кримінальний кодекс про погрозу вбuвством щодо Президента. В Кримінальному кодексі України відповідальність за погрозу вбuвством встановлюється різними статтями. Все залежить від того, кому погрожували. Якщо погрожують звичайній людині, тоді це ст. 129 ККУ і тоді має значення, як ці погрози сприймає потерпіла особа. А от якщо погрожують вбuвством президенту, тоді це ст. 346 ККУ і для кваліфікації дій за цією статтею вже не має значення, як це сприйняв президент – повірив у реальність погроз чи ні. Погроза вбuвством Президенту України полягає у залякуванні і вважається завершеною з моменту, коли погроза була доведена до відома Президента. Залякування може здійснюватись усно, письмово, жестами, демонстрацією зброї і, власне, шляхом відео звернення. Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі. Це я пишу для того, щоб люди усвідомлювали, що свобода слова – це не говорити все, що хочеш. Словами можна вчинити чимало злoчинів і треба це розуміти.

p.s. маргінальність нашої політики і політиків є прямим наслідком масового знищення української інтелігенції за часів Сталіна. На жаль, соціальна верства культурних та освічених людей, що мають таких самих батьків та дідів, з тих пір ще не відновилась. Добре, що я в силу професії, розумію фєню і субкультуру гопників, це дає можливість не втрачати сенс того, що відбувається.” – пише Маляр у своєму Фейсбуці.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на marik.co.ua, а також на сам матеріал!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Вміст захищено !!
Close