Суспільство

Експерти ЮНІСЕФ прогнозують:”Навіть за оптимістичним сценарієм, за межею бідності опиняться додатково шість мільйонів українців, включно з 1,4 мільйона дітей

Понад мільйон дітей – 1 млн 400 тис. – в Україні опинилися за межею бідності через карантинні заходи під час пандемії – це найсвіжіші розрахунки експертів ЮНІСЕФ. Найважче одиноким матерям, багатодітним та родинам-опікунам сиріт.

У Мінсоцполітики тільки за період карантину виявили 35 тисяч сімей, які опинилися в кризовій ситуації, пише ТСН.

На порозі виглядають волонтерів із їжею п’ятеро дітей родини Бодорацьких, так виживають в карантині. «Щось приносять, а в нас не так щоб багато їжі, смачненьке приносять, можуть цукерки принести. Я змушена просити, ми навіть за два роки старались самі вижити, а це просто зв’язані руки», – каже мама сімейства.

Мама Світлана – соцпрацівник  – виховує дітей одна, після раптової смерті батька. На шестеро дітей у них однокімнатне соціальне житло. Жити усі гуртом навчились. Робити уроки онлайн усі п’ятеро школярів з одним маминим телефоном теж освоїли. Проте карантин усе змінив.  

«Карантин збив з пантелику, в школі було безкоштовне харчування – сніданок, обід. А тепер це все дома», – каже жінка.  

Дітям, які цілодобово вдома щодня потрібно кілограм крупи, пачка цукру, кілька хлібин і звісно ще просять постійно щось смачненьке. 41-однорічна Світлана зізнається, що іноді не знає чим нагодувати дітей. «Я не з тих, хто проситиме, мені простіше піти заробити, але не можу заробити фізично, не встигаю, у мене немає вертольотів, літаків», – плаче Світлана.

Додаткові заробітки мама втратила, бо нікуди не може добратись. Тисячу гривень допомоги від міста на карантині не врятували. Цей карантин волонтери називають голодним – у багатодітних родинах чи не щодня виникає питання – чим нагодувати дітей.

У найбільш охопленому коронавірусом регіоні – на Чернівеччині – волонтерка Марта Левченко щодня в карантин збирає продукти  саме для таких родин. Їх фото викладає у соцмережах, і списки не меншають.

В Мінсоцполітики України, те що діти живуть впроголодь не визнають. «Не погоджусь із цим, якби держава відвернулась і перестала виплачувати соцдопомоги. А сьогодні збільшили виплати соцдопомоги», – каже місцевий чиновник.

Як приклад,  де шукати порятунок, урядовці радять на  сайті Мінсоцполітики – знайти  платформу «Допомога», де можна онлайн подати заявку і  щонайменше продуктами тут точно обіцяють допомогти.

Експерти ЮНІСЕФ прогнозують, що самотужки із бідністю  після карантину  не справляться  мільйони родин: “Навіть за оптимістичним сценарієм, за межею бідності опиняться додатково шість мільйонів українців, включно з 1,4 мільйона дітей. Найгірша ситуація з багатодітними родинами, сім’ями з дітьми віком до трьох років, самотніми батьками та пенсіонерами віком від 65 років.”

Поки  допомоги від онлайн платформи і урядовців не вистачає, до дітей навідались волонтери, які цю родину опікують.  «Ця родина мотивована, до карантину ходила до нас на англійську в центр комп’ютерні курси. Мама одна виховує дітей і допомоги в неї немає», – розповідають волонтери.

Діти можуть поласувати смачним, а ще радіють волонтерським книгам та  дезинфекторам. Проте нині у дітей бонус завдяки невідомим сусідам – ті просто під двері поставили пакунок із борщовим набором. «Там було м’ясо і діти зразу просили борщу», – каже мама сімейства.

За матеріалами видання ВІСНИК

Радимо подивитись відео.Вчіться  бачити тих хто потребує бо “Багатий їсть, коли що схоче, а вбогий — коли що трапиться.”

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close