CIVID-19

Китайська вакцина проти COVID-19 демонструє успіхи під час випробувань на людях

Компанія CanSino Biologics поділилась ранніми результатами першої фази дослідження. Вакцина демонструє вироблення імунітету проти коронавірусу та поки що вважається безпечною.

Перша фаза дослідження проводилась у кількох лабораторіях. Оскільки вона була спрямована на перевірку безпеки препарату, до експерименту було залучено лише 108 добровольців віком від 18 до 60 років. Дослідження опубліковане у журналі Lancet.

Людей розділили на три групи, які внутрішньом’язово отримали три різні дози вакцини: малу, середню та високу. Висока доза виявилася найефективнішою під час дослідження.

Люди, які отримали разову дозу вакцини, виробили імунні клітини (T-клітини) впродовж двох тижнів. Антитіла, необхідні для імунітету, досягли свого піку через 28 днів після щеплення.

На 7 день після вакцинації близько 80% учасників повідомили про щонайменше один побічний ефект. Переважно це був біль у місці ін’єкції, але деякі повідомляли й про підвищення температури, втому та головний біль. Приблизно кожен п’ятий відчував біль у м’язах. На 28 день після вакцинації побічні ефекти вже не були помічені.

Також дослідники зазначили, що після вакцинації люди віком від 45 до 60 років виробили слабкішу імунну реакцію. Вони вважають, що вона буде ще слабкішою у людей віком від 60 років. Вчені зазначили, що це важлива цільова група і її доведеться вивчати ретельніше. Втім, у них вже є припущення, що ця вакцина найкраще підходить для дітей та людей молодого віку.

Розробники зауважують, що випробування мало на меті перевірити безпеку препарату, а доведення ефективності вакцини вимагає випробувань на тисячах або навіть на сотнях тисяч людей.

Отримані результати ґрунтуються на даних за короткий період і незрозуміло, як довго може тривати цей імунний захист.

За матеріалами каналу24

Рекомендуємо вам подивитись відео.Пам’ятайте про небезпеку коронавірусу. Бережіть себе і близьких вам людей!

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close