Суспільство

Ідея “вижити!” зрозуміліша за намагання зробити умови життя комфортнішими. Такий менталітет більшості українців.

Коли час від часу з’являється інформація про нарідне обурення впровадженням зв’язку 5G або про побоювання “чіпізації населення” – то не дуже дивуюсь, бо постійно зтикався з дивним відношенням добрих українців до виконання будь-яких робіт на “їхній території”.

Років 12 тому ми приїхали будувати станцію мобільного зв’язку в село кільметрів 150 від Києва, так от місцеві жителі заблокували будівництво з прекрасними формулюваннями “у чоловіків будуть проблеми” та “всі бджоли помруть”, ще і місцевий депутат їм допоміг залишитися на той час без мобільників та інтернету.

В Запоріжжі так взагалі за одну з перших станцій СDMA жителі одного з кварталів обіцяли особисто мене “закідать камнямі”. 

З горем пополам встановили, правда, але осадочєк залишився.

Так от такий збочений менталітет просто був неспроможний усвідомити переваги децентралізації та оцінити її можливовості – і все, що робилося, автоматично записувалося в “корупцію” та “расхіщєнія”.

Наприклад на фото дитячий садок однієї з громад Дніпропетровщіни до 2017 року – і після реконструкції в рамках розвитку інфраструктури часів “мародєров”.

Чули б ви чого я там наслухався від вдячного населення – і “нє за то воєвалі” (я не казав, що теж воював), і “а сколько украдєтє?”, “ми напішем в прокуратуру” тощо.

Тобто перебування дітей в свинарнику їх не обурювало – а що “хтось варуєт” одразу включило більшовицькі гени.

Ну, і доблесна міліція теж не забарилася відмітитись.

Я думав таких десь половина – виявилося, що в тій місцевості під 90%.

Сподіваюсь, зараз їх все влаштовує, ідея “вижити!” зрозуміліша за намагання зробити умови життя комфортнішими.

Таких прикладів чимало, включаючи знамените будівництво габіонів у Бердянську, без яких ніякі вкладення в оновлення інфраструктуру просто неможливі – але яке було зупинено зусиллями місцевих “активістів” та зацікавлених депутатів.

Теперь там налівайки та генделики (замість габіонів-нових комунікацій-благоустрою пляжу-нової дороги), таке наріду більш до душі, мабуть.

Потроху розповідатиму, поки нам обіцяють 100500 робочих місць.

Навряд чи цим буде можна щось швидко змінити, але нехай полежить свідком “було-стало”.

за матеріалами аккаунту Валерія Прозапаса

Радимо вам подивитись відео.Ми маємо знати свою історію:

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close