Політика

У команді Кравчука повповнення? 87-річний експрем’єр Фокін може ввійти у ТКГ по Донбасу. Деталі

87-річний експрем’єр-міністр України Вітольд Фокін може ввійти до переліку учасників тристоронньої контактної групи, яка веде переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це 31 липня в ефірі телеканала “Україна 24” повідомив керівник української делегації на мінських переговорах, перший президент України, 86-річний Леонід Кравчук.

“Мені відомо, що ведуться переговори з людиною, яка відома в Україні, Фокіним Вітольдом Павловичем. Його знають на Донбасі, він із 16 років у шахті. Обіймав там серйозні економічні й політичні посади. І ми хотіли б мати у своїй групі людину, яку знає Донбас, щоб він міг сказати, як людина, яка жила там і працювала, чого хочуть стратегічно, національно і як завгодно люди, які живуть там”, – заявив Кравчук.

Він додав, що члени української делегації планують зібратися 3 серпня на організаційне засідання.

“Зателефонуємо Леонідові Даниловичу [Кучмі], подякуємо всі разом за ту роботу, яку він провів. Я й сам можу, але буде краще, якщо вся делегація. Попросимо, щоб він радив нам у чомусь, якщо ми будемо звертатися”, – сказав перший президент.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Кучма. 28 липня Офіс президента повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не буде брати участь у роботі ТКГ.

30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.

Фокін очолював український уряд у 1990–1992 роках.

Рекомендуємо до перегляду: Зеленський про літак

Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу ? Різні точки зору це нормально. Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці. Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.

Теги
Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close