Світ

Генеральний секретар ООН закликав владу України спростити процедуру відвідування окупованого Криму.

Про це йдеться в доповіді Генерального секретаря ООН “Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”.

Документ був підготовлений Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

Згідно з доповіддю, ООН не змогла домовитися про доступ до Криму для моніторингу Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

Гутерреш закликав Україну і Росію докласти всіх зусиль для забезпечення безперешкодного доступу УВКПЛ та інших відповідних установ ООН та інших суб’єктів до Криму для виконання резолюцій Генеральної асамблеї.

“Я настійно закликаю уряд Російської Федерації виконати свої зобов’язання за міжнародним правом прав людини в Криму і дотримуватися застосовані до нього зобов’язання відповідно до міжнародного гуманітарного права. Я також закликаю уряд Російської Федерації забезпечити належний і безперешкодний доступ до Криму міжнародних місій зі спостереження за правами людини і правозахисних неурядових організацій відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї 71/205, 72/190 і 73/263, а також забезпечити безперешкодну свободу пересування між Кримом та іншими частинами України “, – йдеться в доповіді.

Гуттерреш закликав владу Росії забезпечити ефективне розслідування всіх тверджень про жорстоке поводження, тортури і насильницькі зникнення в Криму, а також забезпечити, щоб права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, асоціації, думки, совісті і релігії могли здійснюватися будь-якою особою або групою осіб в Криму без будь-якої дискримінації за будь-яких підстав.

“Владі Російської Федерації пропонується поважати право на мирні зібрання і зняти обмеження, введені відносно кримськотатарської громади, включаючи заборону на діяльність Меджлісу, з метою збереження її представницьких інститутів. Крім того, владі Російської Федерації необхідно забезпечити доступність освіти українською мовою. Інші рекомендовані заходи включають припинення призову жителів Криму в збройні сили Російської Федерації і відновлення майнових прав всіх колишніх власників, позбавлених права власності в результаті “націоналізації” і конфіскації, проведеної в Криму. Важливо також припинити переміщення осіб, в тому числі затриманих, за межі окупованої території і забезпечити, щоб всім особам, раніше переміщеним в Російську Федерацію, було дозволено повернутися в Крим” , – підкреслив він.

Генсек ООН рекомендував уряду України дотримуватися своїх зобов’язань в галузі прав людини по відношенню до жителів Криму.

“Конкретні рекомендації включають, зокрема, сприяння свободі пересування між Кримом та іншими частинами України і припинення політики обмеження доступу іноземних журналістів, правозахисників, міжнародних місій з контролю за дотриманням прав людини, правозахисних неурядових організацій та інших суб’єктів громадянського суспільства в Крим. Крім того, українській владі слід розглянути питання про спрощення доступу нинішніх і колишніх жителів Криму до всіх державних послуг, що пропонуються жителям інших частин України, включаючи банківські послуги, видачу посвідчень особи, здійснення процедур соціального забезпечення та цивільної реєстрації, а також про підтримку діалогу між омбудсменами України та Російської Федерації з метою сприяння добровільному переведенню затриманих українців, що містяться в Криму і Російській Федерації, до слідчих ізоляторів на території Україна поза Кримом”, – наголошується в доповіді Генсека ООН.

Він також настійно закликав держави-члени продовжувати підтримувати роботу Організації Об’єднаних Націй, з тим щоб забезпечити дотримання міжнародних норм в області прав людини і міжнародного гуманітарного права в Криму.

  • 8 вересня, в Росії пройшов “єдиний день голосування”. Окупаційна адміністрація Криму також організувала голосування в місцевий “парламент”.
  • Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів дати оцінку незаконним діям Російської Федерації по організації і проведенню “місцевих виборів” в Криму і посилити тиск на РФ.

За матеріалами  bykvu

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на marik.co.ua, а також на сам матеріал!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Вміст захищено !!
Close