Фінанси

Харків може втратити 1000 робочих місць: тютюнoву фабрику Philip Morris закриють. Деталі

Сьогодні компанія Філіп Морріс Україна (ФМУ) повідомила про готовність повністю припинити виробництво в Україні та закрити Харківську тютюнову фабрику. Це призведе до закриття 1000 робочих місць – працівників фабрики та обслуговуючих відділів. Причиною цього є прийнятий Верховною Радою законопроект №1049 із корупційними схемами, що змушує тютюнові компанії закривати виробництво в Україні.

З цієї ж причини про плани закрити свої фабрики в Україні заявили й інші тютюнові компанії –

British American Tobacco (BAT), Japan Tobacco International (JTI) та Imperial Tobacco (IT). Тож, якщо законопроект №1049 вступить в дію, Україну покинуть одразу чотири великі міжнародні компанії.

Як закриття фабрик “тютюнових гігантів” вплине на економіку України

1. Більше 4000 людей втратять роботу

Вищеназвані компанії не перший рік очолюють рейтинги найкращих роботодавців України. І, якщо вони будуть змушені закрити свої виробництва в Україні, більше чотирьох тисяч людей втратять роботу. Причому не просто роботу, а саме ті робочі місця, які поки ще є великою рідкістю в нашій країні – з офіційним працевлаштуванням, достойною і повністю білою зарплатою, медичним страхуванням для працівників та членів їх родин, оплачуваними відпустками та лікарняними. Фахівці тютюнового виробництва, що мають вузькопрофільну спеціалізацію, не зможуть знайти іншу роботу. Оскільки інших тютюнових виробництв в країні не залишиться.

2. Значно постраждає державний бюджет

4 з 10 найбільших платників податків в Україні – це міжнародні тютюнові компанії, що ведуть свій бізнес легально, “по-білому” та без тіньових схем. У 2018-му році ці виробники в сумі сплатили 48 млрд гривень податків до державного бюджету. Суттєва частина податків також надходить до бюджетів тих міст, де розташовані фабрики (Прилуки, Кременчук, Харків, Київ) та йде на облаштування міської інфраструктури – доріг, парків, культурних об’єктів.

3. Тютюновий ринок стане ринком підробок та контрабандиЗакон 1049 підвищує обов’язкову націнку дистриб’юторів на сигарети і тим самим змушує виробників підняти ціни на 10-15 гривень за пачку. Причому ці гроші не потраплять до бюджету. Вони осядуть у кишенях посередників – бо це не податок, а просто корупційна схема для збільшення доходів роздрібних мереж, представники яких були обрані народними депутатами.Тож, коли ціни на якісні, сертифіковані та легальні сигарети зростуть на 10-15 грн, більшості курців не залишиться нічого, окрім як перейти на низькопробні підробки, виготовлені з неперевіреної сировини та без дотримання державних стандартів безпеки.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на marik.co.ua, а також на сам матеріал!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Вміст захищено !!
Close